Lekarz okulista zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń okulistycznych a w szczególności: doborem szkieł korekcyjnych, skiaskopią, badaniem dna oka, badaniem przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej, mierzeniem ciśnienia śródgałkowego, usuwaniem ciał obcych ze spojówki i rogówki. 

Poradnia udziela porad w zakresie:

  • diagnozowania i leczenia schorzeń okulistycznych oraz diagnostyki okulistycznej w schorzeniach np. cukrzycy, chorobie reumatycznej i nadciśnieniowej,

  • diagnostyki i leczenia jaskry, zaćmy i zeza,

  • doboru i wymiany protez ocznych,

  • konsultacji pacjentów po leczeniu szpitalnym

Poradnia dysponuje nowoczesnym perymetrem dzięki, któremu diagnostyka staje się prostsza i dokładniejsza.

Wskazania do badania

Najczęstszym powodem wykonywania badań polomierzem jest diagnostyka i monitorowanie jaskry. Urządzenie jest również pomocne w diagnozowaniu i monitorowaniu chorób nerwu wzrokowego, schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie siatkówki, a nawet przy występującym nadciśnieniu tętniczych czy słabej ostrości widzenia. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne.

Perymetria wykorzystywana jest nie tylko w celu diagnozowania i monitorowania chorób oczu, ale również jako badanie obligatoryjne przeprowadzane u kierowców zawodowych, czy też badanie przesiewowe.

Usługi świadczone w poradni są odpłatne lub w ramach posiadanych abonamentów medycznych.